Babylon ON AIR

Divadelní audio-walk v přímém okolí Žižkovského vysílače.

Nasaďte si sluchátka a nechte se unášet pravdou. Lež a nenávist zvítězí nad pravdou a láskou, nebo naopak? Co je to pravda? Kdo s ní dnes hýbe? Komu slouží šíření dez/informací a jaké prostředky používá? O čem nás hybatelé informací chtěli a chtějí přesvědčovat? Má nebo měl by mít lid kontrolu nad tím, co se vysílá, nebo platí, že ten kdo financuje má právo rozhodovat o tom, jaké informace dostaneme?

 

Žižkovský vysílač jako prostředník, který šíří televizi, rozhlas, internet i mobilní sítě je jakýmsi chrámem informací. Stavba známá jako Jakešův prst, Bil'akova jehla, Bajkonur, Raketa, stativ nebo trojkokot, byla plánována nejen jako nástroj šíření komunistické propagandy, ale také za účelem rušení příjmu západních médii, po kterých mnozí obyvatelé Československa toužili. Prestižní stavba minulého režimu svou původní misi ale nikdy nesplnila. Po dokončení přešla rovnou do služeb kapitalismu.

 

Skupina účastníků se sluchátky se vydává do žižkovských ulic a seznamuje se s příběhy kolem Žižkovské televizní věže. Každý ze skupiny má svou představu o světě, která je atakována zprávami z celého světa. Nesčetné množství verzí stejného příběhu. Která zvítězí? Znamená svoboda slova, že může každý z nás šířit svou vlastní verzi? Je třeba hledat pravdu mimo nás? Babylon nabízí řešení a vede nás na světlo pravdy! Je to spása nebo zmatek?

 

Koncept: Spielraum Kollektiv (Linda Straub, Mathias Straub)

Dramaturgie: Tomáš Žižka 

Hudba, zvuk: Myko

Scénář: Spielraum Kollektiv (Linda Straub, Mathias Straub)

Textová spolupráce: Roman Sikora 

Hlas: Linda Straub

Performeři: Hana Müllerová, Kamil Marcel Hodáček, Tomáš Žižka, Mathias Straub

Produkce: Denisa Samková

Trailer (Klara Belicová) ZDE

Fotografie (Vojtěch Brtnický) ZDE

Ohlasy: ZDE

OMEZENÁ KAPACITA - VSTUPENKY

21. 09., 10:00

21. 09., 18:00

22. 09., 18:00

04. 10., 10:00

17. 06., 10:00

17. 06., 18:00

07.11., 15:30

08.11., 13:00

Projekt podpořilo Ministerstvo Kultury, Státní fond kultury, Nadace život umělce, Praha 3, Venuše ve Švehlovce a Magistrát hl. m. Prahy.

Spielraum Kollektiv Relax Now!