SvětLo

Zkřivená těla v rauši světla.

Pohybová inscenace SvětLo hledá vnitřní obraz vztahu člověka a světla z displeje. Zve diváka k meditaci nad tím jak žijeme ve věku digitální technologie. Scénické zpracování tématu čerpá přímo z inspirace prostorem Venuše ve Švehlovce. 

 

Spielraum Kollektiv se ve své humorně poetické a zároveň znepokojující inscenaci ponořuje do obsese dnešní společnosti svítícími displeji.

“Probouzíme se s telefonem v ruce a usínáme u něj. Neustále kontrolujeme spojení se světem, ztrácíme se ve světle displeje a nenacházíme jeden druhého v reálném prostoru. Zatímco se naše mysl řítí rychlostí světla, nechává za sebou tuhnoucí tělo. K podtržení tohoto paradoxu jsme se vrátili k pohybovému divadlu a přizvali špičkové pohybové performery Elišku Brtnickou, Florenta Golfiera a Veroniku Knytlovou.”  Mathias Straub, Spielraum Kollektiv.

 

Ve svých inscenací vychází Spielraum Kollektiv ze svých vlastních zkušeností a z pozorování světa kolem sebe. “Poslední dva roky jsme v rezidenci v divadle Archa tvořili inscenace, ve kterých jsme hodně pracovali s informacemi a používali nová média. Strávili na počítačích a s digitálními přístroji víc času, než kdy předtím. Tím přirozeně vznikla potřeba udělat inscenaci, která reflektuje, co naše tělo dělá ve skutečnosti. Inscenací SvětLo se intuitivně vracíme se k práci s pohybem, inspiraci prostorem a vizuálnosti. Tvůrčím způsobem zkoumáme naše soužití se světlem a se světem.” dodává Linda Straub, Spielraum Kollektiv.

 

Insecnace SvětLo je prvním ze tří letošních projektů Spielraum Kollektivu, které se z různých úhlů pohledu zabývají tématem vztahu současného člověka a médií. Po loňské inscenaci Fidlovačka aneb Kdo je my? která se věnovala nové vlně nacionalismu, pokračuje Spielraum Kollektiv po stopách tendencí současné společnosti. Krom pohybové inscenace SvětLo vznikne také site specific projekt u Žižkovského vysílače BabyLon Air a v Alfrédu ve Dvoře vznikne inscenace pro a s dětskými diváky MojeVize.


 

Trailer (Dominik Žižka):  ZDE

Fotografie (Vojtěch Brtnický): ZDE

Média:

Baková, Simona: Internetová intimita žiarnej súčasnosti

Kredity:

 

Performeři: Eliška Brtnická, Florent Golfier, Veronika Knytlová, Linda Straub

Koncept a režie: Mathias a Linda Straub

Světelný design: Michal Hór Horáček

Dramaturgická supervize: Sodja Lotker

Produkce: Denisa Samková

Hudba: Myko

Premiéra: 20. duben 2018, 20:00, Venuše ve Švehlovce

1. Repríza: 10. květen 2018, 20:00, Venuše ve Švehlovce

 

Vstupné: 190/110 Kč

 

Podpořil Státní Fond Kultury, Magistrát hlavního města Prahy, Nadace Život Umělce.

 

PR Kontakt:

Denisa Samková

SpielraumKollektiv@gmail.com

+420 734 154 769

Spielraum Kollektiv Relax Now!